Середа, 21.08.2019, 08:07Вітаю Вас Гість | RSS
Самаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Листопад-Грудень


Новорічний бал-маскарад 

Справжню казку в передноворічні дні влаштували учні Самаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які провели цикл новорічних заходів: святкували Новий рік молодші (1-4 класи) та дорослі (5-11кл.) школярі.

Кожен захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам.

На початку шкільного свята привітав всі учнів, вчителів, батьків та гостей з Новим роком та Різдвом Христовим директор школи Кермач Микола Танасійович, який побажав школярам приємних канікул, вчителям та батькам – щасливих свят, а також добра, благополуччя і миру.

Найперше демонстрували свої таланти вихованці групи з короткотривалим перебуванням та школярі початкової школи під керівництвом ведучих – Денис Яни та Буражук Богдани.

Учні 1-4 класів зустрічали Діда    Мороза (Ігор Марусяк) і Снігуроньку (Вікторія Марич) веселими піснями і танцями.

Саме для головних героїв новорічного свята вихованці короткотривалої групи подарували танець «Кавунчики», учні першого класу закружляли у веселому таночку «Новорічні звірята», а учні другого класу виконали танець «Сонечко». Школярі 3-4 класів підготували цікаві сценки – «Білосніжка та семеро гномів» та «Новорічна пригода».

Також на свято до маленьких школярів завітала й Баба-Яга, яка разом з Дідом Морозом танцювали з усіма звірятами новорічного паровозика.  Всі учасники казкового дійства були яскраво вдягнені і своїми нарядами наповнили новорічне свято казковим змістом і подарували всім присутнім неперевершений шкільний вечір.

Дід Мороз та Снігуронька привітали учнів 1-4 класів, які бажали всім добра, миру, щастя, успіхів у справах, усмішок на устах.

Цікаво і насичено пройшло свято Нового року серед школярів старшої ланки. Ведучими Нового року були Генкул Наталія та Тонієвич Анастасія, які вітали всіх з новим щастям, із новими надіями і сподіваннями та бажали хороших свят, приємних емоцій.

Не обійшлося, звичайно, без Діда Мороза (Дмитро Лукань) та Снігуроньки (Тамара Скрипчук), які щиро вітали учнів та вчителів із Новим роком і Новим щастям!

Також почесними гостями були Чорт (Марусяк Ігор) та Баба Яга (Григоряк Дмитро), які старанно демонстрували свої можливості під час танцювальних номерів.

Оскільки, Новий рік – казкове свято, то школярі 7 класу зіграли новомодну казку про сучасну бабу з дідом. Учні 5 класу представили танцювальний колектив «Непосиди».

А учні 6 класу продемонстрували гумористичну сценку «Знайомство в школі». Серед старшокласників учні 10 класу провели конкурс «Розсміши смішного». Новорічна програма була насиченою, адже кожен клас показав цікаві виступи на святкову тематику.

На завершення програми звучали новорічні побажання від Діда Мороза, Снігуроньки та ведучих свята.

 

Зустріч з учасником АТО

З метою військово-патріотичного, національного виховання та формування в учнівської молоді патріотизму, загальнолюдських цінностей і моралі  в грудні 2014 року в Самаківській ЗОШ  відбулася  зустріч школярів із випускником школи, на  даний момент  учасником бойових дій в зоні АТО,  бійцем  Тодосійчуком Ярославом Дмитровичем, який після короткотривалої відпустки продовжить військову службу на сході України.

Ця зустріч нікого не залишила байдужим. Було влаштовано святкову лінійку, на якій директор школи, всі вчителі та школярі підтримали єдність нашої країни і висловили йому подяку, що, ризикуючи своїм життям, захищає незалежність нашої держави.

Напередодні в школі була проведена акція «Допоможи солдату», на якій було зібрано 600 гривень. Нашу часточку допомоги директор, Кермач Микола Танасійович, вручив солдату.

Лінійка завершилась урочистим виконанням гімну «Ще не вмерла Україна!».

 

«Подарунок від душі. Молитва до Св.Миколая»

19 грудня 2014 року відбулося ІІІ засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів, на якому керівник методоб’єднання Малиш Віра Власіївна ознайомила присутніх з інноваційними технологіями на уроках християнської етики. Вчителі також обмінялись досвідом роботи щодо можливості активізувати навчальну діяльність учнів на уроках християнської етики. Малиш Віра Власіївна запросила на відкритий урок з християнської етики у 2 класі «Подарунок від душі. Молитва до Св.Миколая», на якому учні були вченими і розкрили багато цікавого про історію подарунка, походження цього слова, традицію робити подарунки на свято Миколая, читали оповідання про Святого Миколая та молитву до нього, а також складали лист Святому Миколаю.

 

«Іде з ангелом Святий Миколай»

19 грудня парафіяни православної церкви відзначають День Святого Миколая — покровителя всіх мандрівників і дітей. Свято вважається одним із найбільш шанованих у православному світі.

У народі його прозвали Миколою Угодником, оскільки він прославився як угодник Божий. Християни вважають, що в цей день відбуваються чудеса.

Здавна Микола Угодник вважався захисником всіх дітей. У деяких слов’янських народах вірили і досі вірять, що напередодні свята цей святий приносить усім слухняним дітям подарунки, а неслухняні повинні виправитися і чекати подарунки від Миколая наступного року.

День Святого Миколая, покровителя малечі, є особливим, бо всі дітлахи вірять, що до них прийде Святий і принесе подарунки та сюрпризи.

19 грудня 2014р. В Самаківській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено загальношкільний захід до дня  Св.Миколая «Іде з ангелом Святий Миколай»,який підготували учні 5 класу під керівництвом Чечул  Уляни Миколаївни . Всі вони були одягнуті у красиві костюми, вишиванки. Дуже артистично виконав роль Св.Миколая  учень 5 класу Григоряк Дмитро Петрович.

Завершилось свято  привітанням завуча школи Марусяк Тетяни Іванівни,  яка в своєму виступі від усієї душі та щирого серця  побажала всім присутнім  щастя, любові,  родинної теплоти і вручила подарунки дітям інвалідам, які були придбані за кошти проведеної акції до дня інваліда та Святого Миколая (406 гривень).

 

«Андріївські вечорниці»

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами та обрядами. Одним із свят, яке завжди відзначали наші діди та прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія.

Тому і ми вирішили не порушувати традицій нашого народу, а теж ненадовго повернутися в минуле і відсвяткувати це свято молодіжними конкурсними веселими вечорницями.

Андріївські вечорниці - це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь, а й усіх. Збитки - жарти, пустощі, здебільшого хлопців, які дозволялись тільки в Андріївську ніч. Свято Андрія, дівчата дуже чекали, бо про свою долю в Святого Андрія запитати мали. Сходилися до однієї хати хлопці та дівчата ввечері 12-го грудня, щоб свято Святого Андрія привітати. Жартували, різні історії оповідали та в різні ігри грали, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили...

12 грудня в школі проводилися «Андріївські вечорниці». На свято були запрошені учні 8-11 класів і вчителі. Протягом усього свята панував гарний настрій. Учні спробували себе у нових ролях, вони були ніби справжні чаклунки. У ході свята були проведені різні конкурси. Усі ці дійства перепліталися із українськими піснями. Це свято запам’ятається гостям та учням всіх класів надовго.

 

Всеукраїнська гра «Геліантус»

З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення до поглибленого вивчення окремих дисциплін, стимулювання творчого самовдосконалення учнів 11 грудня 2014 року відбулася V міжнародна гра «Геліантус».

Гра проводилась з метою формування  в учнів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії; зацікавленості природніми явищами; активізації позакласної та позашкільної роботи з предметів.

Об’єктами гри були:

  • Зірки і планети – фізика
  • Речовини і матеріали – хімія
  • Рослини й тварини – біологія
  • Моря й океани – географія

Конкурс проводився за трьома комплектами завдань, призначеними для учнів 5-6 класів; 7-8 класів; 10-11 класів. Комплекти містили різну кількість завдань.

У грі взяли участь 24 учні:

  • 6 клас- 5 учнів
  • 7 клас- 9 учнів
  • 8 клас- 5 учнів
  • 9 клас- 3 учня
  • 11 клас- 2 учня

 

ІІ засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів

11 грудня 2014 року відбулося ІІ засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів, на якому класний керівник 4 класу Джупіна Валентина Миколаївна виступила з доповіддю «Розвиток усного мовлення на уроках». Вчителі також обмінялись досвідом роботи щодо можливості активізувати навчальну діяльність учнів на уроках читання. Джупіна Валентина Миколаївна також запросила на відкритий урок з читання у 4 класі, на якому вчителька використала різні види роботи над текстом, прислів’ями, провела гру «Клуб мудреців».

 

"Мій татусь найкращий в світі"

День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

В цей день у другому класі проведено свято для татусів із гарною назвою "Мій татусь найкращий в світі". Другокласники з допомогою своєї вчительки Малиш Віри Власіївни ретельно підготувалися - власними руками виготовили вітальні листівки та розучили привітання і пісні татусям. Було проведено чимало конкурсів для татусів. Найцікавішими були конкурси між учасниками "Знайти свою дитину", "Заплету я русу косу", "Я гарний кухар", "Заспіваю колискову", "Найспритніший" . Усі конкурсанти взяли активну участь у змаганнях. А їхні донечки та синочки подарували таткам цікаві пісні, гуморески та віршики. Усім було весело та затишно. Батьки подякували діткам.

 

"За майбутнє без СНІДу"

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Цього ж дня у стінах нашої школи учні 11 класу провели захід «За майбутнє без СНІДу».

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему.

Метою заходу було підвищення рівня індивідуальної захищеності  молоді до Віл-інфікування, а також формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ; формування знань щодо попередження захворювання на СНІД. Учні розкрили короткі теоретичні відомості про хворобу ХХІ століття; спонукали слухачів виховувати бажання вести здоровий спосіб життя, уникати стосунків з «групою ризику», жити повноцінним життям.

На захід було запрошено учнів 8-11 класів.

 

Тематичні лінійки до Дня пам'яті жертв голодомору та "Небесної сотні"

У кінці листопада в школі проводились тематичні лінійки, присвячені Дню пам’яті «Небесної сотні» та жертв голодомору. У залі тривожно палахкотіла і плакала свічка у хвилині молитви, обпікаючи болем серця і пам'ять про тих героїв та жертв, які піднеслись над тим шляхом, яким ми упевнено ідемо у майбутнє.

Педагог-організатор Паучек Марія Дмитрівна та учні 8-11 класів інформували школярів про 1933 рік, найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано голоду подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн. Жахливо навіть через 81 років ступати болючими стежками страшної трагедії, яка розігралася на благословенній землі квітучого українського краю. Досі не віриться, що тут раптово зник хліб, люди залишалися без зернини. І це у врожайний 1932 рік!

Пекельні цифри та слова

         У серце б'ють, неначе молот.

          Немов прокляття ожива

           Рік тридцять третій.

Голод! Голод!

У нас, українців, є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світлі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, у 1933-му померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами. Пам'ять безневинно загиблих було вшановано хвилиною мовчання.

Також учасники заходу згадали історичні передумови нового для українців свята: Дня гідності та свободи України, говорили про події минулого та нинішнього років, які увійдуть в історію як революція Гідності, і вшанували пам’ять загиблих у протистояннях на Київському Євромайдані хвилиною мовчання.

 

«Яблунева, солов’їна в моїм серці Україна»

20 листопада вчитель математики Івонча Василина Іванівна провела виховний захід для засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Яблунева, солов’їна в моїм серці Україна», де учні 9 класу декламували вірші про Україну, співали патріотичних пісень.

 

Методичне об’єднання вчителів

суспільно-гуманітарного циклу

18 листопада відбулося методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу. Вчитель української мови та літератури Карповець Марія Миколаївна провела відкритий урок у 5 класі на тему: "Узагальнювальні слова при однорідних членах речення. Двокрапка і тире при узагальнювальних словах. Тренувальні вправи". На початку уроку учні на листочках написали побажання на урок своєму сусіду по парті. В ході уроку вчителька розкрила важливість розділових знаків двокрапки і тире та необхідність знати де і який знак ставити. На уроці вчителька провела з учнями сценку, під час якої учні розказували у віршованій формі правила, де ставиться двокрапка, а де - тире.

 

"9 листопада - день української писемності та мови"

Під такою назвою відбулась тематична учнівська лінійка, приурочена Дню української писемності. Школярі 5-8 класів, вчителі української мови та літератури  Карповець М.М. та Шміляк У. З. провели екскурс до витоків рідної мови, розкрили шляхи випробування, які випали на долю української мови, яка відроджувалась у віковічних сподіваннях і прагненнях українського народу, підносилась до небес у материнських молитвах, запалювала серця і душі нескореного, вільнолюбивого відважного народу. Невідцвітна, чаруюча, джерельна, прекрасна, милозвучна українська мова є неоціненним даром, без якого немає України та її народу.

Також було проведено І етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в якому взяли участь учні 3 – 11 класів. В цьому етапі вибороли першість та поїхали на ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика такі учні школи: Катеринюк Діана, Псарюк Альона, Малиш Христина, Псарюк Наталя, Карповець Станіслав, Псарюк Іван, Катеринюк Христина, Малиш Лариса, Тонієвич Анастасія.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031